gooneh
11 فروردین 1402 - 15:07

مسئولان با کار جهادی برای تحقق شعار سال تلاش کنند

بوشهر- امام جمعه دشتستان گفت: مسئولان با کار جهادی برای تحقق شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران همایش بزرگداشت حضرت خدیجه (س) اشاره کردند که «حضرت خدیجه (س) در واقع مادر دوازده امام است؛ چون ایشان مادر امیرالمؤمنین (ع) هم هست. ایشان امیرالمؤمنین (ع) را در آغوش خودش، در دامان خودش، در زندگی خودش تا چند سالگی پرورش داده است».

وی افزود: حضرت خدیجه (س) دارای سه عنوان مادری هستند؛ یکی عنوان ام‌المؤمنین که مصرح قرآن کریم است، عنوان دوم «مادری ائمه اطهار» (ع) است که رهبر حکیم انقلاب به آن اشاره کردند و حکمت و عنوان سوم مادری برای حضرت خدیجه (س)، عنوان و لقب «مادر اسلام» است.

امام جمعه دشتستان بیان کرد: اگر کمک‌های خدیجه (س) نبود شاید در حرکت اسلام و پیشرفت اسلام یک اختلال و وقفه‌ی عمده‌ای به وجود می‌آمد.

وی با گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی افزود: امام خمینی (ره) از برخی روزها در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به عنوان ایام الله یاد کردند، قله این ایام الله، ۲۲ بهمن است و همچنین روز ۱۲ فروردین.

حجت‌الاسلام مصلح ادامه داد: به بیان امام خمینی (ره)، قضایایی که در ایام‌الله رخ داده، برای انسان‌ها در طول تاریخ آموزنده و بیدار کننده است از این رو باید ایام الله را زنده نگه داشت.

وی گفت: امام راحل عظیم الشأن رضوان الله علیه در وصف این عید چنین فرمودند: «۱۲ فروردین که روز نخستین حکومت اللَّه است از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند».

امام جمعه دشتستان خاطرنشان کرد: بزرگداشت این عید هم بدان جهت است که به بیان امام خامنه‌ای، «آنچه ملت ما می‌داند و باید به‌درستی روی آن پافشاری کند که بحمدالله تاکنون پافشاری کرده، این است که نجات این کشور و رسیدن آن به نقطه‌ای که شایسته این ملت است، فقط در سایه اسلام و جمهوری و نظام اسلامی امکان‌پذیر است و بس».

وی با اشاره به شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید، افزود: رشد اقتصادی، تنها از طریق جهش تولید حاصل می‌شود و در شرایطی که اتاق فکرهای آمریکایی، نبردی همه جانبه علیه اقتصاد کشور به راه انداخته‌اند، بهبود وضعیت اقتصادی کشور نیازمند یک رشد سریع و مستمر است.

مصلح گفت: باید با اتکا به سیاست‌های درون‌زا و برون‌گرای اقتصاد مقاومتی، وضعیت اقتصادی کشور را سرو سامان بخشید و با مهار تورم و حفظ ارزش پولی ملی، با همت صنعتگران و کارآفرینان داخلی، نرخ تولیدِ ملی را افزایش داد.

وی اظهار داشت: مردم ایران همیشه پای کار کشور و انقلاب و در صف اول یاری رسانی به یکدیگر بوده‌اند. در سال‌های اخیر یکی دیگر از مظاهر حل مشکلات بزرگ به دست مردم در دوران کرونا و با رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه نمایان شد.

امام جمعه دشتستان اضافه کرد: با وجود چنین ظرفیت‌هایی در کشور، صاحب نظران اقتصادی نیز برای بهره‌مندی از ظرفیت مردمی در جهت رشد تولید باید راهکار ارائه کنند.

وی بیان کرد: توفیقات به شرط برنامه‌ریزی صحیح و کار شبانه‌روزی مسئولان محقق خواهد شد. روحیه جهادی کارگشا است و با کار مخلصانه و روحیه بسیجی است که دشمن به طور کامل عقب خواهد رفت.

مصلح تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس هم اگر همین روحیه جهادی نبود دشمن عقب نمی‌رفت، امروز نیز در نبرد اقتصادی روحیه جهادی لازم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1119365