gooneh
08 فروردین 1402 - 12:21

وزش باد شدید در استان بوشهر/ خلیج فارس متلاطم است

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از وزش بادهای شمالی در سواحل و فراساحل استان خبر داد و گفت: خلیج فارس طی این مدت متلاطم است.

طلیعه محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده وزش بادهای شمالی در سواحل و فراساحل استان، به خصوص مناطق مرکزی و جنوبی طی امروز و فردا است و بنابراین در این مدت خلیج فارس متلاطم خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود طی روز جمعه با عبور امواج ناپایدار جو، وقوع بارش پراکنده باران گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق در برخی نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: از اواخر وقت جمعه تا اواسط هفته آینده با وزش بادهای شدید تا بسیار شدید شمال غربی بر روی دریا و در سطح استان، ضمن کاهش دمای هوا، خلیج فارس نیز کاملاً طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و وزش باد و در برخی نقاط گردوخاک و طی ساعاتی از وقت امروز تا اوایل شب در مناطق شرقی استان رشد ابر با احتمال بارش پراکنده و رعدوبرق خواهد بود.

محمدی بیان کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت و در فراساحل جنوبی ۱۶ تا ۴۲ گاهی تا ۵۲ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر و در سواحل مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1113816