gooneh
14 بهمن 1401 - 13:17

واکنش انصارالله یمن به عادی سازی روابط خارطوم با تل‌آویو

یکی از اعضای ارشد انصارالله یمن به عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، انصارالله یمن به توافق عادی سازی رژیم صهیونیستی و سودان واکنش نشان داد و ضمن محکوم کردن این تحرک خارطوم آنرا توافق عبری و نه عربی دانست.

«محمدعلی الحوثی» در حساب کاربری خود در توئیتر ضمن محکومیت سفر «ایلی کوهن» به سودان و دیدار او با «عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت سودان نوشت: سودان در حال قتل عام یمنی‌ها و برقراری صلح با صهیونیست‌ها است؛ ائتلاف آنها علیه یمن، عبری است نه عربی و تروریسم و جنایت آنها به وضوح قابل مشاهده است.

وی تاکید کرد: ما اقدام مزدوران سودانی  در عادی سازی را محکوم می‌کنیم. احزاب سودانی باید با مخالفت با آنچه در حال وقوع است و به هر وسیله‌ای، میهن پرستی و عرب گرایی خود را ثابت کنند.

استقبال آل خلیفه از عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی

«حمد بن عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین طی تماسی تلفنی با «عبدالفتاح البرهان»، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان گفتگو کرد.

وی نسبت به روابط برادرانه تاریخی مستحکم بین بحرین و سودان ابراز افتخار کرد و بر اهتمام بحرین به تقویت و توسعه همکاری دوجانبه و هماهنگی مشترک در راستای منافع دو کشور و ملت تاکید کرد.

پادشاه بحرین برای «البرهان» آرزوی موفقیت و پیروزی در تلاش‌هایش برای تحقق آرمان‌های ملت سودان برای صلح، رشد و شکوفایی کرد.

از طرفی دیگر «البرهان» از پادشاه بحرین بابت روابط برادرانه مستحکم بین دو کشور و اهتمام و حمایت بحرین از سودان و رشد و پیشرفت روابط دو کشور که موجب تقویت همکاری مشترک و ارتقای سطح آن می شود، تشکر کرد.

این مکالمه تلفنی پس از آن انجام می شود که «ایلی کوهن»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به سودان رفت و ضمن دیدار با البرهان، گفت که توافقنامه صلح اسرائیل با سودان پس از انتقال قدرت در این کشور امضا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016704